Türkiye’de Sadece 6 Şehrin Havası Temiz Çıktı

Türkiye’de Sadece 6 Şehrin Havası Temiz Çıktı Ülkemizde 81 il arasından sadece 6 şehrin havasının temiz olduğunu açıklayan ve büyük şehirlerin de hangi bölgelerinde hava kirliliğinin yoğun olarak yaşandığını araştırıp, belirleyen Çevre Mühendisleri Odası elde ettikleri verileri paylaştı, Türkiye’nin hava kirliliği konusunda hali içler acısı…

Türkiye'de Sadece 6 Şehrin Havası Temiz Çıktı

Türkiye’de Sadece 6 Şehrin Havası Temiz Çıktı

Türkiye’de Sadece 6 Şehrin Havası Temiz Çıktı Ankara’da kirliliğin en fazla yaşandığı yer Hacettepe, İbn-i Sina, Yüksek İhtisas, Numune hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı’nın da bulunduğu Sıhhiye oldu. İstanbul’da Esenyurt ve Şirinevler; İzmir’de Gaziemir ve Bayraklı zehir soludu.

Hava Kirliliği Yaşamı Tehdit Eden Bir Sorun

Çevre ve Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu Türkiye’nin havasının gittikçe kirlenerek yaşamı tehdit ettiğine dikkat çekti. Bozoğlu, kirli havanın solunum enfeksiyonu, kanser, erken bebek ölümleri, sakat doğumlar ve kitlesel ölümlere neden olduğunu anımsattı.

İstanbul’da Şile Havası En Temiz Yer

İstanbul’da sınır değerlerin tüm istasyonlarda yoğun biçimde aşıldığını görüyoruz. İstanbul’un en yüksek nüfusa sahip olan ilçesi Esenyurt, en yüksek hava kirliliğinin de olduğu yer. Yılın 248 günü burada vatandaş kirli hava soluyor. Yine Şirinevler, Aksaray, Başakşehir ve Göztepe havası en kirli yerlerin başında geliyor. İstanbul’un havası en temiz ilçesi ise Şile.

Türkiye'de Sadece 6 Şehrin Havası Temiz Çıktı

Türkiye’de Havası En Temiz Olan Kentler

Türkiye’de Havası En Temiz Olan Kentler arasında sadece 6 şehir bulunuyor bunlar ise; Artvin, Bitlis, Eskişehir, Yozgat, Kırşehir ve Kırıkkale oldu.

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir