Siyaha Boyanmış 5 Sıradışı Müstakil Ev

Siyaha Boyanmış 5 Sıradışı Müstakil Ev ve hikayelerini siyah severler için bir araya topladık. Dünyanın her yerinde uygulanmaya başlanan siyaha boyanmış ya da kaplaması siyah yapılmış evler bazıları için ürkütücü görünürken, bazılarına ise çok fantastik ve güzel geliyor.

Siyaha Boyanmış 5 Sıradışı Müstakil Ev

Siyaha Boyanmış 5 Sıradışı Müstakil Ev

1. Almanya’ daki Siyah Ev Schwarz Haus

Siyaha Boyanmış 10 Sıradışı Müstakil Ev

Almanya’ da sokak sanatçıları Eric Sturm ve Simon Jung tarafından pek çok grafiti resmi ile kaplanan ev son bir final çalışması olarak, baştan aşağı mat siyah renge boyanmış, daha sonralarda ev yıkılmış ve sahibi yerine sanat galerisi açmış fakat google harita da oranın hala Siyah Ev Schwarz Haus olarak imlendiği görülebilir.

2. Noe Valley’ deki Siyah Ev

Siyaha Boyanmış 10 Sıradışı Müstakil Ev

Chief’ in Editörü Erin Feher’ in Kaliforniya Noe Valley’ deki yaşanacak yerler listesinde yer alan  bu Siyah Ev’ in sahipleri Claire Bigbie ve Jay Shapiro 2007 yılında evi almışlar tadilat yapıp, komple mat siyaha boyatmışlar. Ev o kadar ilgi görmüş ki New York Times’ da haklarında yazı yazılmış. 2000 metre karelik alana sahip evin arkada palmiye ağaçlarıyla dolu güzel bir bahçesi de bulunuyor. 2012 yılı için eve istedikleri fiyat 2.5 milyon dolarmış.

3. South Park’ taki Siyah Ev

Siyaha Boyanmış 5 Sıradışı Müstakil Ev

Kaliforniya South Park’ ta merkezi bir yerde bulunan Siyah Ev Edward stilinde 5 odalı ve 5 banyolu tarzı ve tabiki siyah dış cephesiyle oldukça farklı görünüyor. Bu yılın nisan ayında ev için istenilen fiyat 7. 65 milyon dolardı.

4. Şili’ deki İçi Beyaz Dışı Siyah Ev

Siyaha Boyanmış 5 Sıradışı Müstakil Ev

Siyaha Boyanmış 5 Sıradışı Müstakil Ev

İçi bembeyaz olmasına rağmen dışı da simsiyah olan Şili’ deki bu ev, 2012 yılında tasarımcı Foaa ve Norte tarafından metrekaresi 650 dolar gibi uygun bir fiyata tamamlanmış. Minimalist bir yapı oluşturmak istediklerini belirten mimarlar, ilginç olması için dış cepheyi siyah yapmayı seçtiklerini söylüyorlar. Mat siyah olan dış cephe tamamen asfalt ve mebran kaplama ile oluşturulmuş. İç kısmın beyaz olması dışarıya pencere ve kapı kenarlarındaki beyaz kontürler ile yansıtılmış.

5. Tayland Chiang Rai’ deki Siyah Evler Baandam Müzesi

Siyaha Boyanmış 5 Sıradışı Müstakil Ev

Altmış bin kişinin yaşadığı sevimli bir şehir olan Tayland’ daki Chiang Rai‘ de Baandam Müzesi, Tay sanatçı Thawan Duchanee tarafından oluşturulmuş ve burada 40 tane siyah ev bulunuyor. Tayland’ a yolunuz düşerse bu dünyaca ünlü müzeyi gezip, siyah evleri mutlaka fotoğraflayın.

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir