İstanbul’daki Sel Felaketi İçin Ulaştırma Bakanlığı’ndan Açıklama

İstanbul’daki Sel Felaketi İçin Ulaştırma Bakanlığı’ndan Açıklama Son Dakika olarak İstanbul’daki yoğun sağanak yağmur ve sel felaketi konusunda Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan açıklama yaptı.

İstanbul'daki Sel Felaketi

İstanbul’daki Sel Felaketi

İstanbul’daki Sel Felaketi için “Bu bir afettir” açıklamasında bulunan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan; halkın selden kaynaklanan zararlarının karşılanacağını açıkladı. İstanbul’da sabah saatlerinden beri etkili olan sağnak yağış pek çok binanın, alt geçitin, metro ve avrasya tünelinin su basmasına sebep olurken, günlük hayatı da felç etti.

İstanbul'daki Sel Felaketi

Selden Dolayı Oluşan Zararlar Karşılanacak

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan selden dolayı oluşan tüm zararların karşılanacağını belirtti. İstanbul halkı sabah işlerine gitmekte zorlanırken, yaşanan sel felaketinin ardından can kaybının yaşanmadığı açıklaması yapıldı.

İstanbul'daki Yağış Ne Zamana Dek Sürecek

İstanbul’daki Yağış Ne Zamana Dek Sürecek?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Vasip Şahin İstanbul Sel Felaketi hakkında açıklama yaparken; sağnak yağışın saat 14.00’den sonra tekrar şiddetleneceği ve akşama dek süreceği konusunun öneminden bahsetti.

Yolda, metro hattında biriken sular çok ilginç görüntüler oluştururken, ulaşım konusunda halka çok zor anlar yaşattı.

İstanbul’da en çok sağnak yağışı alan Silivri’de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı.

İstanbul Valiliği “Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur” diye açıklamada bulundu.

D-100 SULAR ALTINDA

Ümraniye Ünalan’da D-100 su altında kaldı. Araçlar yollarda mahsur kaldı.

İDO’DA İPTALLER VAR

Ayrıca, İstanbul Deniz Otobüslerinin (İDO) Bostancı, Yenikapı, Marmara Adası ve Avşa Adası arasındaki deniz otobüsü, Bandırma ve Yenikapı arasındaki hızlı feribot seferlerinin bazıları hava şartları dolayısıylayapılamadı.

İDO’nun 13.00’teki Yenikapı-Bandırma hızlı feribot, 14.00’teki Avşa-Marmara/Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü, 15.00’teki Avşa-Marmara/Avcılar-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferleri de iptal edildi.

65 Kilogram Yağış Yaşandı

Yapılan açıklamada son meteorolojik verilere göre metrekareye 65 kilogram yağış düştüğü ve yağışla beraber saatte rüzgarın hızı 70-80 km-s kadar çıktığı belirtirken şunlara yer verildi; “İstanbul’da sabah 07.00 sıralarında başlayan yağış şehri etkisi altına aldı.

Son meteorolojik verilere göre metrekareye 65 kilogram yağış düştü. Yağışla beraber saatte rüzgarın hızı 70-80 km-s kadar çıktı. Yağışlar Silivri Büyükçekmece, Başakşehir Üsküdar, Şişli, Fatih, Bakırköy bölgelerinde etkili oldu.

İstanbul'daki Sel Felaketi

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir