Bitcoin Güney Kore’de Yasaklanıyor

Bitcoin Güney Kore’de Yasaklanıyor Dünyaca ünlü olan ve 2017 yılında rekor yükselme yaşayan kripto para Bitcoin 2018 yılına iyi bir giriş yapamayarak her geçen gün değer kaybederek düşünü sürdürüyor. Hal böyleyken Ocak ayı ile ilgili olarak Güney Kore’den de Bitcoin ile ilgili bir açıklama geldi.

Bitcoin Güney Kore'de Yasaklanıyor

Bitcoin Güney Kore’de Yasaklanıyor

Bitcoin Güney Kore’de Yasaklanıyor Güney Kore kripto paralar ile ilgili sıkı düzenlemeler başlattı ve 30 Ocak 2018 itibariyle anonim banka hesaplarıyla kripto para ticaretine yasak getireceğini açıkladı.

Kripto paraların illegal suç operasyonlarında ve kara para aklama durumlarında kullanılması Seul yönetimi tarafından önlem alınmak amacıyla; artık anonim bankalarda kripto para ticaretinin yasaklanacağı sonucunu getirdi.

Ev Hanımları Bile Bitcoin Alıyor

Bitcoin Güney Kore’de Yasaklanıyor Güney Kore’de ev hanımları ve öğrenciler dahi yatırım amacıyla Bitcoin alımına yöneldi. Bu ilginin sonucunda Güney Kore’deki Bitcoin Fiyatları dünyanın geri kalanına göre daha yüksek olarak belirleniyor.

Ocak ayı sonunda Kripto Para Bitcon in yasaklanacağı duyurulunca, otomatik olarak Güney Kore’de Bitcoin fiyatları yüzde 3,34 oranında düşüşle karşılaştı ve 12,699 dolara geriledi.

Lüksemburg merkezli kripto para borsası Bitsamp ise Bitcoin’in değerini 10.925 dolar olarak listeliyor.

Bitcoin Güney Kore'de Yasaklanıyor

Bitcoin Güvenli Yatırım Aracı Mı?

Bitcoin Güvenli Yatırım Aracı Mı? 2017 yılında muazzam bir yükseliş gösteren Kripto Para Bitcoin 2018 yılında düşüşlere yenik durumda bir hale geldi. Bitcoine yatırım yapmayı düşünen ve her geçen gün yatırım yapmaya devam eden bir kitle her daim mevcut olsa da, 2017 yılının son aylarında ülkemizde 80 bin TL yi gören bitcoin şimdilerde 40 bin TL lere doğru düşüş seyredince; akıllara Bitcoin Güvenli Yatırım Aracı Mı? sorusunu da getiriyor.

Her şeye rağmen uzmanlar Bitcoin konusunda 2018 yılının olumlu geçeceğini ve tekrar artış göstererek, yatırımcısını mutlu edeceğini hatta Bitcoin’in 2018 yılını yüksek kapatacağını söylüyorlar. Tabiki 30 Ocak 2018 tarihinden sonra Güney Kore’deki Bitcoin Yasağı, kripto para piyasasını nasıl etkiler henüz bilinmiyor ve merak içinde bekleniyor. Ülkemizde de Bitcoin alım satımı yapan pek çok kişi nefesini tutmuş piyasanın seyrini takip ediyor. Hatta spekülasyon mudur bilinmez ama Bitcoin’in tamamen düşüp, yok olacağını söyleyen uzman görüşleri de piyasada dolanıyor.

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir